Mobil Sohbet Girişi


şifreniz yoksa boş bırakın.

Niğde Sohbet

SohbetKafe, sohbet odaları ücretsiz ve sınırsız bir şekilde chat yapmanıza olanak tanımaktadır.

Medeniyetlerin yaşatıldığı şehrimiz olan Niğdeli kullanıcılarımızın Sohbet Mobil ailesine olan ilgisi her geçen gün artmış bulunmaktadır. Niğdeli hemşerilerimizin yoğun ilgisi üzerine mobil sohbet odalarımız içerisinde oluşturulan seviyeli bir aile ortamına her geçen gün ilginin artması ve Niğdenin en büyük mobil sohbet sitesi olmamız nedeni ile Niğdeli kullanıcılarımızın hizmetine Niğde mobil sohbet, Niğde mobil chat kanalımız açılmış bulunmaktadır. Niğdeli bay, bayan kullanıcılarımızın günün her saatinde giriş yaparak sohbet edebileceği kaliteli, seviyeli sohbet sitesi olan Sohbet mobil ailesinin sizlerde bir ferdi olabilir sizler için sunulan sınırsız hizmetten faydalanabilirsiniz.

Niğde mobil sohbet odalarımız içerisinde sizlerde günün her saatinde sohbet için aramızda bulunan bay, bayan kullanıcılarla tanışıp sohbet ederken semt semt, mahalle mahalle aramaya yapabilir size en uygun bay, bayan arkadaşlarla tanışırken kendinize yeni arkadaşlıklar, dostluklar hatta hayatınız boyunca arayıp belkide bulamadığınız aşk’a sohbet mobil ailesi sayesinde kavuşabilirsiniz.

Niğde mobil chat odalarımız Niğdeli hemşerilerimiz için tamamen ücretsiz olup siz değerli kullanıcılarımıza özenle hazırlanmış olan mobil chat odalarımıza giriş yaparken sizden herhangi bir üyelik veya kişisel bilgiler istenmemektedir. Sizler için özenle hazırlanmış olan Radyo kanalımız aracılığı ile istediğiniz kullanıcıya aklınızdan ve gönlünüzden geçen şarkıları armağan ederken ücretsiz olarak özel mesaj atma imkanına da sahip olabilirsiniz. Sizlerde Niğdeli hemşerilerimize sunmuş olduğumuz bu eşsiz ayrıcalıklardan yararlanmak isterseniz akıllı telefonlarınız veya tabletleriniz aracılığından üst kısımda yer alan Mobil sohbet’e giriş butonunu kullanarak veya bilgisayarlarınız aracılığı ile giriş yapmak istiyorsanız sağ üst köşede yer alan sohbet’e giriş butonunu kullanarak anında aramızda yer alabilirsiniz. Hoş ve keyifli bir sohbet geçirmeniz dileği ile.

niğde sohbet

Niğde Adı Nereden Geliyor 

Niğde’nin antik adı “NAHİTA” dır. Bahçeli buluntuları ve Çamardı-Kestel’de ortaya çıkarılan kalay madeni, Niğde tarihinin M.Ö 5000 yılına kadar uzandığını gösterir. Hitit ve Asur yazıtlarından M.Ö 1800’den itibaren, bölgede 1000 yıl süreyle Hititlerin yaşadığı anlaşılmaktadır. M.Ö 710’da Asurluların Hitit egemenliğine son vermesiyle bölge Friglere geçmiştir.

M.Ö 17 yılında Romalıların bölgeye gelişine kadar, Medler, Persler, İskender’in Helenistik Kapadokya Krallığı ve Bergama Krallığı yörede yaşamıştır. 395 yılında Roma İmparatorluğu ikiye ayrılınca Niğde, Bizans (Doğu Roma) toprakları içinde kalmıştır.

Türklerin (1071) Anadolu’ya gelişi ile başlayan Selçuklu Devleti egemenliği 1308 yılına kadar sürmüştür. 1470 yılından itibaren Osmanlı İmparatorluğunun kesin hakimiyetine giren bölge Cumhuriyet dönemine kadar gelmiştir.

Etiketler: , , ,