Mobil Sohbet Girişi


şifreniz yoksa boş bırakın.

Nevşehir Sohbet

SohbetKafe, sohbet odaları ücretsiz ve sınırsız bir şekilde chat yapmanıza olanak tanımaktadır.

Nevşehir, tarih ve doğanın iç içe geçerek, bütünsel bir güzellik sergilediği beldeleri ve bölgede yaşamış uygarlıkların zenginleştirdiği kültürel birikimi ile Türkiye’nin eşsiz turizm cennetlerinden biri olan Nevşehirin en büyük mobil sohbet sitesi olan Sohbet mobil ailesi kullanıcılarına artık #Nevşehir mobil sohbet kanalını açmış bulunmaktadır. Siz değerli Nevşehirli bay, bayan kullanıcılarımız artık Nevşehir sohbet, Nevşehir chat odalarımız içerisinde bulunabilir semt semt arama yaparak size en uygun kriterdeki bay, bayan arkadaşlarla tanışma imkanına sahip olabilirsiniz.

Nevşehir mobil sohbet odalarımız içerisinde günün her saatinde online olarak sohbet eden ve siz değerli kullanıcılarımızı bekleyen yüzlerce bay, bayan kullanıcılarımızdan biri olabilir veya günün yorgunluğunu, stresini ve yaşamın vermiş olduğu her geçen gün artak hayat şartlarını unutarak keyifli anlara yeni arkadaşlarla tanışarak şahid olabilirsiniz. Nevşehir mobil sohbet odalarımız da siz değerli kullanıcılarımızı bekleyen seviyeli ve kaliteli bir sohbet ortamın da yerinizi alarak sizlerde zamanın nasıl geçtiğini unutabilir yeni arkadaşlıklara, dostluklara hatta hayatınız boyunca aradığınız aşk’a bizimle merhaba diyebilirsiniz.

Nevşehir mobil chat odalarımız içerisinde dilerseniz akıllı telefonlarrınız veya tabletleriniz aracılığı ile mobil olarak anında bağlanabilir. Gelişen teknolojinin vermiş olduğu imkanlardan faydalanarak kullanıcıları için özenle hazırlanmış olan Nevşehir mobil chat odalarımız içerisinde rahatlıkla gözünüz yorulmadan günün her saatinde sohbet edebilirsiniz. Nevşehir chat odalarımıza dilerseniz de sizler için hazırlanmış olan kaliteli şık ve kullanışlı web sohbet arayüzümüzden bilgisayarlarınız aracılığı ilede bağlanabilirsiniz.

nevşehir sohbet

Nevşehir, ilk dönemlerde “Nyssa”, daha sonraki dönemlerde “Soandos Nisa” ve “Muşkera” adları ile anılmıştır. Osmanlı döneminde, Nevşehirli Damat İbrahim Paşa sadrazam olduğunda “Muşkera” adını değiştirerek kente “Yenişehir” anlamına gelen Nevşehir adını vermiştir.

Bölgede yapılan az sayıdaki prehistorik araştırmalardan Neolitik (M.Ö. 7 bin) dönemine ait yerleşmeler saptanmıştır. M.Ö.1600’lerde Hitit Krallığı’nın egemenliği altında olan kente, M.Ö. 12 yüzyılda göç kavimlerinin, M.Ö. 7. yüzyılda Kimmer ve İskitlerin saldırıları yaşanmıştır. Nevşehir, M.Ö. 680 – 610 yıllarında Asur ve M.Ö. 610 – 550 yıllarında Med egemenliğinin ardından Perslerin yönetimine girerek Kappadokia Satraplığı içinde yer almıştır. M.Ö. 332 yılında Pers soylularından I. Ariarathes bağımsız Kappadokia Krallığı’nı kurmuştur. M.S.17 yılında Roma İmparatorluğu’na katılan Nevşehir sonra, Persler, Sasaniler daha sonra da Anadolu Selçuklu Devleti yönetimine girmiştir. Bölge 1097 yılında Haçlıların eline geçmiştir. Daha sonra İlhanlı ve 1398’de Karamanoğulları yöreye egemen olmuşsa da aynı yıl Sultan I. Bayezit Nevşehir’i Osmanlı topraklarına katmıştır. 1402 yılında Bayezit’in Timur’a yenilmesiyle bölge Karamanoğulları yönetimine geçmiş 1466’da da kesin olarak Osmanlı egemenliğine girmiştir. 1954 yılında da il olmuştur.

Günümüzde bölge, birbirinden güzel kaya kiliseleri, doğal güzellikleri, vadileri ve yeraltı şehirleriyle bir açık hava müzesi durumundadır.

Dünyaca ünlü Türk düşünürü Hacı Bektaş-ı Veli ile Osmanlı döneminin ünlü sadrazamlarından Damat İbrahim Paşa’nın bu bölgede yaşamış olmaları da kültür ve turizm hareketlerinin olumlu yönde gelişmesine büyük katkı sağlamıştır.

Coğrafi Konumu

Nevşehir ilinin doğusunda Kayseri, kuzeyinde Yozgat ve Kırşehir, batısında Aksaray, güneyinde Niğde bulunmaktadır.

İklimi

Nevşehir, yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve yağışlı geçen tipik karasal iklim özelliğine sahiptir.

Ulaşım: Kara ve havayolu ile ulaşım mümkündür.

Etiketler: , , ,